Příběh ponožek Funmerino se začal odvíjet jedné studené zimy v Norsku, daleko za polárním kruhem. Zrovna byl ten čas mezi Vánoci a Novým rokem, kdy čas, zdá se, neexistuje. Měli jsme v plánu zimní plavbu na plachetnici po norských fjordech, ale ten den val tak silný vítr, že jsme nemohli opustit přístav. Tak jsme šli na pivo. A tam, jen tak mezi řeči, padl nápad vyrábět oblečení z merina. Merino je kvalitní přírodní materiál, který hřeje a něco vydrží. Nesmrdí, drží tvar, a drží barvy – zkrátka ideální oblečení pro sportovce. Ale proč jen pro sportovce, když si chceme užívat oblečení s takovými vlastnostmi každý den? 
Jak už to tak s hospodskými řečmi bývá, upadly v zapomnění. Mně ale zůstal v hlavě. Z nápadu vznikl  plán, z plánu projekt, a z projektu firma.  Firma, která vyrábí ponožky z merina pro každý den a lehké sportovní aktivity. Moderní výrobní technologie, svěží design, hezké barvy a výroba v Česku – to jsou ponožky Funmerino. Ponožky, které si vezmete k obleku, k džínům, nebo na projížďku na kole, a nikde vám neudělají ostudu. 

O vlastnostech naších ponožek si přečtěte v článku Proč ponožky Funmerino? a o vlastnostech merino vlny v článku O merinu.