Ahoj! Právě jsi udělal první krok do světa textilu, módy, ponožek a designu Funmerino. U nás si všichni tykáme, takže budeme pokračovat tykáním.

Chceš se stát designerem a nevíš, kde začít? Baví tě grafika nebo kreslení či malování, nebo možná dokonce navrhování vzorů? Anebo nic z toho, ale jednoduše rád zkoušíš nové věci? Zkus to jako designer ponožek!

Jak na to? Jednoduše – vymysli ponožky, nakresli je, a pošli nám obrázek.

Co za to? Pokud bude tvůj návrh vybrán k realizaci, podepíšeme spolu licenční smlouvu, vyplatíme ti odměnu a nadále budeme vyplácet podíl na všech prodaných ponožkách s tvým vzorem.

Kde je háček? Návrh musí splňovat technické zadání, které je ke stažení níže na této stránce. Musíš mít na paměti technologické možnosti výroby. To je všechno, nic jiného nepotřebuju? Ne. Nezáleží na věku – našemu nejmladšímu návrháři je 9 let, a nejstaršímu 62. Nezáleží na tom, jestli to umíš s nějakým grafickým programem – přijímáme i návrhy, nakreslené ručně na papír. Nezáleží ani na tom, kde žiješ – komunikovat budeme emailem, takže pokud máš přístup k internetu, můžeš návrh poslat odkudkoli na světě.

Co ještě je potřeba vědět? Nejedná se o stálou práci nebo brigádu, ale o licenční smlouvu o autorském dílu, která se řídí autorským zákonem. Neporadíme ti s daněním tvého případného příjmu ani s jinými zákonnými normami. Neodměňujeme návrhy, které nepřijmeme k realizaci. Zaslané návrhy obvykle nekomentujeme ve smyslu, jak by se měl návrh upravit, abychom ho přijali – veškeré informace jsou v technickém zadání, a styl Funmerino můžeš vidět v eshopu funmerino.com. Zbytek už je na tobě.