Protože:

Nesmr... Nepáchnou. Merino je vlna, a vlna má přirozené antibakteriální vlastnosti -  proto se na ní nemnoží bakterie, způsobující zápach. Nenavádíme vás k tomu, abyste si neměnili ponožky každý den, ale ty naše nemusíte.

Nestudí a nevlhnou v nich nohy. Znáte ten pocit, když po pár hodinách vás začnou ponožky studit? Nebo když máte pocit, že máte místo nohou dva kousky ledu? Noha se během dne potí, vlhkost nasáknou ponožky, a mokrá bavlna i bambusové vlákno studí. Tohle se vám s merinem nestane. Merino nejen dokáže pohltit vodu, ale hřeje i za mokra. Abychom efekt odvodu vlhkosti od nohy podpořili, přidali jsme velmi tenkou vnitřní vrstvu z polyamidu. Polyamid výborně odvádí vlhkost, je velmi pevný a pružný, a prodlužuje životnost ponožek.

Nevytahují se a nepadají z nohy. Naše ponožky se nikdy nevytáhnou. Merino je velmi pružné a po roztažení se snadno vrací do původního tvaru. Vlákno merina můžete ohnout 20 000x, aniž by se zlomilo - to je asi 15x víc, než bavlnu, viskózu nebo hedvábí. Nezlomené vlákno znamená stále stejnou pružnost ponožek, jako v první den.

Nevyblednou a nepouští barvu. To merino prostě nedělá.

Jsou opravdu hezké.